Rybnicki Podokręg Śląskiego Związku Piłki Nożnej wydał decyzję. Odra Wodzisław rozegra najbliższe mecze bez udziału publiczności.
Regionalny związek reaguje na incydent pobicia prezesa Sygnałów Gotartowice, do którego doszło po ostatnim meczu barażowym na Stadionie Aleja. Władze ligi zdecydowały się „zamknąć” obiekt dla miejscowych kibiców.
Komisja wydała „zakaz rozgrywania meczów z udziałem publiczności na całym obiekcie sportowym, w miejscowości, będącej siedzibą klubu do momentu zakończenia postepowania dyscyplinarnego przez KD ŚLZPN w Katowicach” – tak brzmi treść kary, przedstawionej w ostatnim komunikacie Rybnickiego Podokręgu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.
Stanowczość tej decyzji niemal natychmiast wzbudziła spore kontrowersje, zwłaszcza w obliczu gdy b-klasowe mecze „Niebiesko-Czerwonych” notowały jedne z najwyższych frekwencji w regionie.
Wieść o wspomnianym pobiciu błyskawicznie obiegła media. Do sprawy odniosły się obie strony, zarówno Sygnały Gotartowice (TUTAJ LINK), jak i gospodarze ówczesnego meczu (LINK).
Rybniczanie przedstawili swój obraz sytuacji. Wodzisławianie natomiast zaznaczyli, że całe zdarzenie miało miejsce co najmniej 20 minut po zakończonych zawodach, a „klub nie odpowiada za to, że któryś z działaczy na własną rękę przebywa w sektorach gospodarzy i wdaje się w dyskusje. Działacz ma określone miejsce na stadionie, gdzie powinien przebywać” – napisano.
Zdarzenie analizują już odpowiednie służby.


![Mecz ostatecznego sukcesu [SKRÓT + WYWIADY]](https://regionsport.pl/wp-content/uploads/2026/06/Minia-Start.png)

